Çimento Vibrasyon Masası
9 Kasım 2017
Çimento Numune Kalıpları
9 Kasım 2017

Standart
TS EN 196-1; ISO 679

Ürün kodu
ETC – 0002 Sarsma Cihazı (Şok masası)
ETC – 1027 Doldurma Hunisi

Sarsma cihazı, 40x40x160 mm boyutlu kalıptaki çimento numunesinin sıkıştırmasında kullanılır. Cihaz, TS EN 196-1’e uygun olarak, 60 devir/dakika’lık sarsma periyodunda 15 mm yükseklikten düşme yapan kalıbın bağlandığı tabladan oluşur. Cihaz üzerinde, ayarlanan düşme sayısına ulaştığında otomatik olarak durmayı sağlayan bir sayaç bulunur.

Tablayı mile bağlayan kollar sağlam olmalı ve dış çapı 17 ile 22 mm aralığında seçilmiş olan yuvarlak borudan imal edilmiştir. Milin hareketinden kaynaklanan tablanın merkezinin yatay yer değiştirmesi,  1,0 mm den fazladır. Hareketli tabla altında bulunan dış bükey uç ve durdurucu en az 500 HV Vickers sertliğinde sertleştirilmiş çelikten imal edilmiştir.

Cihazın motor ve elektronik kısımları bir koruma sacıyla kapatılmış olmalıdır. Dış bükey ucun kavisi yaklaşık 0,01 mm dir. Sarsma cihazı ağırlık ve boyutları TS EN 196-1 standardının gerekliliklerine tam olarak uygundur. Üç gözlü boş kalıp, kalıp doldurma hunisi ve bağlantı kelepçeleri ile birlikte tablanın toplam ağırlığı (20 ±0.5) kg’dır. Kalıp bağlama ve sökme sistemi, kolay ve çabuk çalıştırmaya olanak sağlar.

Makinenin destek gövdesi, standardında istenen boyutları, tabla üst yüzeyi yataylığını ve üç gözlü kalıbın tablaya merkezlenmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Motor ve şanzıman düzeneği, cihazın uzun ömürlü olmasını ve kullanıcı güvenliğini (hareketli kısımlara erişilemez) sağlayacak şekilde koruyucu bir kasa içine yerleştirilmiştir.