Hasır Çekme Cihazı
9 Kasım 2017
Membran Çekme Cihazı
9 Kasım 2017

Standart
TS EN ISO 15630-1, 6892-1, 7500-1

Ürün kodu
ETD – 0001 TAM OTOMATİK DEMİR ÇEKME TEST CİHAZI 600 kn.
ETD – 0002 TAM OTOMATİK DEMİR ÇEKME TEST CİHAZI 1000 kn.

Tam Otomatik Demir Çekme Test Cihazı metal malzemelerde, özellikle yapılarda kullanılan demir donatıların akma ve çekme dayanımı v.b gibi değerlerin deney yapılmasında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Çekme deneylerinin yanı sıra Üniversal Deney Cihazı kapasitesine kadar basma deneylerini yapma olanağı da sağalar.

Alt çenede ve pistonda hareket limitleri, hidrolik sistemde bulunan hidrolik emniyet valfleri 600 kN kapasiteli Üniversal Deney Cihazında maksimum güvenlik sağlar. Hidrolik güç ünitesi son derece sessiz çalışmaktadır.

Kullanımı kolay tüm standartlara uygun çenelerle 0-40mm arasında düz ve 8-32 mm arasında çaplarda yuvarlak numunelere deney uygulanabilir..

Yük ölçümlerinde yük hücresi kullanılır. Gerinim ölçümleri, cihaza yerleştirilmiş elektronik deplasman sensörü ile ölçülür. Gerekirse numuneye direkt bağlanan harici bir Ekstensometre vasıtası ile de gerinim ölçümü yapılabilir.

Deneyler tam otomatik bir Dijital Kontrol Ünitesi ya da PC tarafından yapılabilir. Cihaz ayarlanan hız değeri ile deneyi bitirir ve başlangıç pozisyonuna otomatik olarak geri döner.

Tam Otomatik Demir Çekme Test Cihazı Çekme ve Basma deneyleri için çift deney alanlıdır. Kullanıcı zorlanmadan çekme ve basma deneyleri arasında değişiklik yapabilir.  Bu esnek özellik kullanıcıya daha güvenli deney yapmayı, ekstra çaba sarf etmemeyi ve verimliliği sağlar.

Çeneler arası deney mesafesi motor sürücülü el tipi bir kumanda sistemi ile yapılabilir. Kullanıcı gövdenin dizaynı sayesinde hidrolik çenelere deney numunesini kolayca yerleştirebilir.

Ana Özellikler

Deplasman veya Yük Kontrol olanağı,

Gerçek zamanlı grafik görüntüsü,

32-bit ARM RISC mimarili işlemci kartı,

10.000 deney sonucuna kadar sabit depolama kapasitesi,

Farklı yük hücreleri veya basınç sensörleri için 4 analog kanal. (Eşzamanlı kullanılabilen kanallar cihazın üretimdeki aplikasyonundan bağımsızdır. Yüksek kapasiteli yük hücresi için bir analog kanal, deplasman sensörü için bir analog kanal, düşük kapasiteli yük hücresi için bir analog kanal ve sabit basınç ünitesinin basınç ölçeri için bir adet analog kanal.)

Yük hücresi, basınç sensörü, strain gauge tabanlı sensör, potansiyometrik sensör ve voltaj ve akım vericileri için programlanabilir dijital kazanç ayarı,

Her kanal için 256000 nokta çözünürlük,

Her kanal için saniyede 10 veri toplama,

Ethernet bağlantılı PC ara yüzü,

800×480 çözünürlük, 65535 renk TFT-LCD dokunmatik ekran,

4 ana fonksiyon tuşu,

Çoklu dil desteği,

3 farklı birim seçim desteği; kN, Ton ve Libre,

Gerçek zamanlı saat ve tarih,

Deney sonucu görselleştirme ve bellek yönetim arayüzü,

Ethernet üzerinden uzaktan bağlantı olanağı,

Test sonucu alma ve Eprom güncelleştirmesi için USB flash bellek,

USB bağlantılı mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcılar için USB yazıcı desteği, (uygun modeller için lütfen irtibata geçiniz.)

Deney sırasında gerçek zamanlı video kaydı için kamera desteği, (uygun modeller için lütfen irtibata geçiniz)

Deney kontrolü ve ileri düzey raporlama için ücretsiz yazılım.

HİDROLİK ÇENELER

Hidrolik güç üniteli çenelerde numunenin çenelerden sıyrılması tamamen önlenmiş olup deneylerde uzama sonuçları hatasız olarak alınmaktadır. Hidrolik çeneler kullanım kolaylığı ve güvenlik sağlamaktadır. Hidrolik çeneler, 8-32 mm çapında yuvarlak numuneleri çekmeye uygun çene takımları ile birlikte gelmektedir. Hidrolik Çene takımı bağımsız bir hidrolik güç ünitesine sahip olup, çalışma basıncı 350 bardır. Düz numuneler için çene yüzleri ayrıca sipariş edilmelidir.

EKSTENSOMETRE

Belirtilen değerin ±% 0.1 hassasiyetle farklı türdeki ekstensometreler ihtiyaca göre kullanılabilir. Ekstensometreler direkt olarak numunenin deformasyonunu ölçebilirler. Ya numunelerin ayrı ayrı ısıl genleşme gerinimini ölçer veya numunenin deformasyon etkilerini önlemek için ısıl genleşme etkisini ortadan kaldırır.