Amyant Tel

Laboratuvar deneylerinde kullanılan cam malzemenin direkt ateş ile olan ilişkisini kesmek için kullanılan amyant tel, üzeri kalın bir mukavva ile beslenen bek alevi ile ısıtma işlemleri aşamasında kullanılır. Güvenli ısıtma işlemleri için tercih edilen telden yapılan malzeme çeşitli liflerden oluşan sert bir yapıya sahiptir.  Farklı liflerden oluşan sert yapılı bir mineral olarak karşımıza çıkan amyant tel, kimyasal aşınmalar, elektrik akımına ateşe ve ısıya karşı maddelerin dayanıklılık kazanmasını sağlar.

Güvenli Isıtma İşlemleri

Paslanmaz özelliğe sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda kimyasal değişime karşı da oldukça dayanıklı bir ürün olan tel yüksek yalıtkan yapıya sahip olmasından dolayı yüksek ateşe karşı direnç gösterir.

  • Cam malzeme
  • Sert yapılı mineral
  • Kimyasal değişim direnci
  • Yalıtkan

Deney uygulamalarında ısıtma işleminin yapıldığı cam malzemeleri sıcaktan ve ateşten etkilenmesini önlemek için doğrudan ateş üzerine konan amyant tel halk arasında asbest olarak tanınır. Lifsel yapısı sayesinde 19. yüzyılın ikinci yarısından sonra endüstri başta olmak üzere birçok sektör tarafından yaygın olarak kullanılmaya başlanır.

3 Binden Fazla Kullanım Alanı

Kullanıldığı alanlarda özelliklerinden kaynaklı olarak sihirli mineral adı takılan ve 3 binin üzerinde farklı kullanım alanına sahip ender ürünlerden biridir. Otomobil, gemi hatta uçak yapımının yanı sıra inşaat alanlarında ısı ya da ses yalıtımlarında kullanılan amyant kuyumculuk sektörünün dahi vazgeçilmez ürünlerinden biridir.  Son dönemlerde kansere yol açmasından kaynaklı olarak adını alan ölüm tozu olarak yeniden belirleyen amyant doğada kendiliğinden oluşur. Mineral kaynaktan çıkarıldıktan sonra lif haline gelir ve ip ve toz durumuna geçirdikten sonra levhalar ya da taş plakalar halinde üretimi gerçekleştirilir.

Ölüm Tozu

İp olarak üretildiğinde 400 ila 550 dereceye kadar direnç gösterirken plaka ya da sert taş plakalar 550 ila 800 derecelik sıcaklığa kadar rahatlıkla kullanılabilir. Grafit ile emprenye edildiğinde buhar ile vanalarda,  su pompalarında devir daim pompalarında egzoz izolasyonu ve yangın malzemelerinin imalatı da kullanılır. Etkin Test cihazları markamızın kalite standartlarında üretimi gerçekleştirilen amyant tel deney uygulamalarının yapıldığı laboratuvarlar için tedarik edilir. Firmamızın güven ve garantisi ile kısa zaman içinde sektör aktörlerine ulaştırılır.