Cep Tipi PH Metre Nasıl Kullanılır?

Cep tipi ph metre cihazı aracılığı ile solüsyonların ph derecelerinin ölçülmesi mümkün kılınmıştır. Cihazın tasarımından işlerliğine kadar her alanda direkt olarak ulusal ve uluslararası standartlar dikkate alınır. Bu nedenle test sonucunda alınacak olan sonucun ayrıca denetlenmeye gerek kalmadan doğru olarak kabul edilmesi mümkün kılınmaktadır.

Ph derecesi bir solüsyonun asitlik ve bazlık derecesine göre tanımlanması manasına gelir. Laboratuar ortamında en sık şekilde ölçüm yapılan alanlar arasındadır. Sıvıların ek testlere dahil edilmeden önce bu asitlik ve bazılık derecesine ait ölçümün zaman kaybetmeden yapılması adına özel olarak tasarlanmıştır.

Kullanımı Kolay Sistem

Cep tipi ph metre modelinde özellikle ürünün kullanımının kolay olması dikkat çekmektedir. Sistemde dijital bir ekran mevcuttur. Bu dijital ekran aracılığı ile ölçüm adımının hemen sonrasında değere dair anında bilgi alabilirsiniz. Okunaklı ve net bir sistem olması ölçüm adımı kadar sonucun değerlendirme adımının da daha kolay bir biçimde sağlanması için fırsat sunmaktadır. Ekran kapsamında 2 adet de tuş bulunmaktadır. Bir cihazın ana ayarlamalarının yapılması için eklenen Set butonudur, bir diğeri de cihazın açılıp kapatılması için belirlenmiş olan sistemdir.

Ürün Teknik Detayları Nelerdir?

Cep tipi ph metre teknik özellikler bağlamında da oldukça donanımlı bir biçimde tasarlanmıştır. Elde edilecek olan verimliliğin üst seviyede olması adına uzun süreli bir kullanım adına tasarlanmıştır. Materyal dayanıklılığı üst seviyededir.

  • Ölçüm adımı hızlı bir biçimde tamamlanır ve sonuç ekrana yansır.
  • Saha kullanımında en net ph değerlerine ihtiyaç duyulan noktalarda da sorunsuz bir biçimde kullanılabilmektedir.
  • Hata payı yoktur. Alınan sonuç reel olarak kabul edilebilir.
  • Ölçüm yapılırken solüsyonun kimyasala yapısında bir değişim meydana gelmez.

Cep tipi ph metre fiyatları sunulan bu teknik özelliklere göre oldukça makul bir seviyededir.

Müşteriler Satış Sonrasında da Bilgilendirilmeye Devam Edecek!

Cep tipi ph metre modelleri aracılığı ile satış sonrasında da bilgilendirme adımı tamamlanabilmektedir. Bu süreç içerisinde cihaza dair sorun yaşarsanız Etkin Test Cihazları şirketimiz ile iletişim kurarak teknik destek talep edebilirsiniz.