Dansimetre (Hidrometre) Teknik Detayları

Dansimetre aynı zamanda hidrometre olarak da bilinmektedir. En sık kullanılan laboratuar gereçleri arasında bulunmaktadır. Sıvıların yoğunluğunun pratik bir şekilde ölçülmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Sunulan sistem işleyişi oldukça açık ve anlaşılır yapıdadır. Yapılan ölçüm adımında bir aksaklık meydana gelmemesi için cihazın teknik özellikleri hem ulusal hem de uluslar arası standartlara uygun bir biçimde geliştirilmiştir. Bu nedenle sonucu yeniden teyit etmeye gereksinim duymadan deney dataları arasına kaydedebilirsiniz. Hata payı yoktur. Kullanım talimatlarına dikkat ederek hatasız bir şekilde yoğunluk ölçüm adımı tamamlanabilir.

Teknik Özellikleri ve Kullanım Detayları Nelerdir?

Dansimetre kullanım detayları oldukça açık ve anlaşılırdır. Teknik özellikler ise firmamız tarafından gerekli olan tüm kalite kontrol adımlarından sorunsuz bir biçimde geçirilmiştir.

  • Sıvıların yoğunluğunun pratik şekilde tespit edilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Yoğunluk aynı zamanda özgül ağırlık olarak da tanımlanmaktadır. Hata payı olmadan ölüm adımı anında tamamlanabilir.
  • Arka kısmı silindirik bir biçimde hazırlanmış olan üründe uç kısmında yoğunluğun derecelendirilmesini sağlayacak olan numaralar bulunmaktadır. Bu numaralar aracılığı ile yoğunluğun ölçülmesi sağlanabilir.
  • Üründe herhangi bir ayarlama yapmadan sadece uygun kısmında sıvıya daldırılması ile yoğunluğun ölçülmesi sağlanacaktır. Üründe kalibrasyon yapılmış şekilde gönderim sağlanır. Bu nedenle ek bir ayarlamaya gerek olmayacaktır.

Dansimetre satın alım adımının hemen sonrasında kullanım aşamasında nelere dikkat etmeniz gerektiği bağlamında da ayrıca bilgilendirileceksiniz.

Fiyat Aralığı

Dansimetre fiyatları sunulan kaliteye göre oldukça makul seviyededir. Hatasız bir ölçüm hakkı sunan bu cihaz kapsamında kalite ve uzun ömürlülük en temel kıstaslardandır. Kalite fiyat performans adımlarının sorunsuz bir biçimde tamamlanıyor olması firmamızın bu alanda övgü almasını mümkün kılmaktadır. Hidrometre ya da dansimetre olarak adlandırılan bu cihaz test adımında gereksinim duyulan datalardan biri olan sıvı yoğunluğunun sahih biçimde ölçülmesini sağlar.

Firma Desteği

Dansimetre modelleri ve diğer tüm modellerde satış sonrası destek konusunda dikkat çeken bir tutum belirledik. Kullanım adımlarından yaşanan sorunlar ile ilgilenilmesine kadar her alanda firma desteğimizi Etkin Test Cihazları olarak eksiksiz bir biçimde sunmaya devam ediyoruz.